top of page

Lektoři Božího slova opět v Olomouci

document-icon-free-17.jpg.png

Pro lepší zobrazení rozklikněte.

Lektoři Božího slova opět v Olomouci V Olomouci se již posedmnácté sejdou lektoři Božího slova z Arcidiecéze olomoucké, a to v sobotu 19. října 2019 od 10.00 do 15.00. Dějiště však bude jiné! Ze sálů kurie se setkání lektorů přesouvá do Arcibiskupského paláce, do sálu zvaného „andílkovský“ ve druhém patře. Dobrou zprávou je, že se v budově paláce nachází výtah. Dopolední čas bude věnován problematice lektorské služby: samozřejmě opět nabídka inspirace vedoucí k prohloubení vztahu k Božímu slovu a službě lektora, ale také řešení otázky organizační. Moderátorkou celého programu bude hlavní organizátorka Martina Pavlíková. Účastníkům bude nabídnuta možnost přistoupit ke svátosti smíření a mše svatá začne ve 12.00. Potom jako vždy následuje občerstvení a neformální povídání o lektorské službě, a na závěr setkání by se uskutečnila prohlídka Arcibiskupského paláce. Vzhledem k tomu, že konferenční sál v Arcibiskupském paláci je menší než sál v budově kurie, směřuje pozvánka na setkání hlavně k těm, kteří jsou ve svých farnostech animátory – pomocníky, a to nejen při organizaci lektorské služby. Do Olomouce přijíždí pro povzbuzení a posilu, pro inspiraci, aby potom ve svých farnostech mohli lépe a účinněji vykonávat svou službu a byli pomocí i ostatním lektorům v jejich farnosti. „Člověk, který čte Boží slovo, dostává sílu plout proti proudu a nést svůj kříž“ (z duchovní obnovy vedené Mons. Josefe Žákem). 11. setkání lektorů v Olomouci sobota 19. října, 10.00 – 15.00 Arcibiskupský palác, Wurmova 9, Olomouc S dotazy se můžete obracet na hlavní organizátorku Martinu Pavlíkovou, pavlikova.martina@ado.cz, 587 405 402.

bottom of page